poniedziałek, 17 listopada 2014

Wieszak na kartki świąteczne


Wysyłanie świątecznych kartek w epoce e-maili i smsów większość społeczeństwa uważa za archaizm. Nikomu się już dzisiaj nie chce...każdy zabiegany pędzi przez życie gubiąc po drodze czas na życzliwość i tradycję. Święta sprowadzamy często do aspektów materialnego obdarowywania bliskich i nerwowego robienia gruntownych porządków. 
A ja jestem przeciw ! Ktoś mi ostatnio powiedział, że robię rzeczy archaiczne...inny ktoś, że jestem kobietą Odrodzenia...I z dumą przyjęłam te uwagi...bo mnie się CHCE.
Chce mi się siedzieć po nocy nad pięknie dekorowanymi ciasteczkami czy też ozdobami świątecznymi, którymi obdarowuję najbliższych.  Chce mi się wyszukiwać słoiczków i pudełeczek, które potem ozdabiam, by ciasteczka spoczęły w godnych opakowaniach :-) I choć nie każdy z moich pracochłonnych podarunków był doceniany tak, jak bym chciała..to wciąż mi się chce :-)

Muszę Wam zdradzić, że prawie zawsze mi się chciało...ale odkąd mam Synka to chce mi się jeszcze bardziej. Dom na Święta zamieniam w magiczną krainę i wiem, że choć chłopak, niby wichura i nie ma czasu na drobiazgi...to dostrzega wszystko. Widzi każdą ozdobę i cieszy się razem ze mną. 

Tradycję wysyłania kartek świątecznych starałam się pielęgnować od zawsze. Ale odkąd na świecie jest Filip, pod koniec listopada ogarnia mnie kartkowy szał. Od pierwszej Gwiazdki Filipa przygotowuję piękne kartki z naszymi zdjęciami. Zdjęcia robimy co roku ze świątecznymi akcentami i cudownie jest patrzeć na przestrzeni tych kilku lat, jak zmienialiśmy się oboje. Zbieram te nasze kartki i eksponuję w domu w Święta, bo same w sobie są wspaniałą ozdobą domu. I właśnie teraz, w listopadzie już nie mogę się doczekać naszych kartek :-) Odbiorców przybywa co roku więc co roku zamawiam ich coraz więcej. I choć wiem, nie jest to rozwiązanie szybkie ani tanie, uważam, że warto. I wiem, że są osoby, które doceniają moją pracę i którym nasze życzenia co roku sprawiają radość. A ja uwielbiam sprawiać innym radość ! 

Ehhh...rozpisałam się dzisiaj. Pod skórą już czuję Święta więc mnie natchnęło.
A miało być tylko o tym jak wyeksponować kartki świąteczne :-) 
Mam to szczęście, że mam wokół siebie osoby, którym też jeszcze się chce i wysyłają nam kartki. Uwielbiam to uczucie, gdy w skrzynce znajduję nie tylko rachunki :-) Ten moment, kiedy otwieram kopertę by przeczytać kto i czego mi życzy jest wspaniały. Niektóre kartki wzruszają do łez, inne rozbawiają. I każda, absolutnie każda a nich ma w dzisiejszych czasach dla mnie szczególną wartość.

A, że każda kartka jest piękna to warto przyozdobić nimi dom. Niektórzy ustawiają je na kominku - u nas kominek jest zawsze pełen ozdób, więc potrzebna nam inna opcja. I tak proponuję Wam okrągły wieszak z tektury, który pozwoli Wam mieć wszystkie kartki na oku. Można go powiesić na ścianie czy też drzwiach...wszędzie tam, gdzie będzie mógł przypominać Wam o życzeniach od bliskich.

Jak chcecie zobaczyć jak zrobić samemu taki wieszaczek to zajrzyjcie do zakładki Dekoracje i DIY :-)2 komentarze:

  1. Świetny pomysł :) a jaka genialna ręcznie robiona ozdoba na święta :D

    Zapraszam również do mnie na gwiazdkową akcję blogerską :)
    http://testacja.blogspot.com/2014/11/ho-ho-ho-gwiazdka-blogerska-z-testacja.html

    OdpowiedzUsuń