sobota, 13 grudnia 2014

Świecące butelki - świąteczne DIY

butelki świecące

Święta coraz bliżej...i jak zwykle sen z powiek spędzają nam prezenty :-) Odwieczny dylemat co komu kupić dręczy nas co roku o tej porze. I choć sama większość prezentów  kupuję najbliższym, to jednak zawsze staram się zrobić coś sama..tak od siebie. Sprawia mi to ogromną radość i cieszę się, jak uda mi się zrobić coś nietuzinkowego. Oprócz rodziny zawsze pamiętam o drobnych upominkach dla Przyjaciół - często są to ozdobne słoiczki pełne łakoci, ale od zeszłego roku przygotowuję też te świecące butelki. 
Jakże ogromną przyjemność sprawiło mi zobaczenie swojej zeszłorocznej butelki jako elementu świątecznej stylizacji mieszkania u moich Przyjaciół ! Mam nadzieję, że wystawili ją nie tylko na mój przyjazd ;-)

A dlaczego akurat butelki ? Pisałam Wam już przecież, że jestem zbieraczem  :-) I te butelki są kolejnym efektem mojego zbieractwa. Dzięki nim upominek jest niedrogi a niebanalny i bardzo efektowny.

Jak to zrobić ?

Wystarczy kupić najkrótszy dostępny łańcuch lampek choinkowych. Najkrótsze mają 10 lub 20 żarówek. Dłuższego nie ma sensu kupować bo się do butelki nie zmieści.
Do umytej (osuszonej !) i oczywiście oczyszczonej z naklejek butelki wkładamy powoli sznur lampek - po jednej żeby nic nie uszkodzić. Staramy się ułożyć lampki tak, by nie wszystkie utknęły ściśnięte na dole (poruszajmy sznurem lampek aż się ładnie ułożą). Zostawiamy końcówkę sznura zakończoną wtyczką zwisającą luźno z butelki.
Butelkę przyozdabiamy dowolnie tym, czym akurat dysponujemy :-) I gotowe !

Teraz pozostaje tylko ustawić butelkę gdzieś w pobliżu gniazdka i cieszyć się delikatnym blaskiem lampek choinkowych w naszej magicznej butelce.


butelki świecące

1 komentarz: