środa, 17 grudnia 2014

Pakowanie prezentów - niedrogo i efektownie


Dzisiaj, na kilka dni przed Bożym Narodzeniem moją głowę zaprzątają prezenty...tuż obok ciastek oczywiście ;-)  Wciąż kompletuję ostatnie drobiazgi dla bliskich i pomyślałam, że pokażę Wam jak można cudnie zapakować upominki nie wydając kroci na kolorowe papiery czy bardzo drogie ozdobne torebki.

Od zeszłego roku kupuję w sklepie papierniczym zwykły papier pakowy w dużych arkuszach i właśnie w niego zawijam upominki. Papier ten jest bardzo niedrogi a dzięki temu, że jest jednolity to daje nam szanse rozwinąć swoją kreatywność i udekorować prezenty na mnóstwo ciekawych sposobów.

Włóczka 

Włóczka kupiona w dużych motkach w pasmanterii jest genialnym wyjściem. Nie dość, że niezbyt drogim to jeszcze efektownym. Wstążki są bardzo kosztowne i często zrobione z plastiku, który tylko szkodzi naszej planecie. Nie macie nawet pojęcia ile ton śmieci trafia co roku po Świętach na wysypiska...ile kilometrów wstążek i ton kolorowych papierów. A włóczka jest bardziej naturalna i do tego można ją śmiało wykorzystać do różnych rzeczy.

Pompony 

W zeszłym roku włóczką przewiązywałam tylko prezenty i wiązałam kokardki, ale w tym roku zaszalałam i porobiłam w pewien cudny jesienny wieczór, z przyjaciółką u boku pompony ! Czyż nie są one efektowne zamiast kokardek ???




Taśma WASHI

Taśma washi to taka papierowa taśma klejąca, której wszystkich zastosowań nie zna zapewne nawet sam jej pomysłodawca ;-) Często jest wykorzystywana w scrapbookingu.

Jest wspaniała właśnie do dekorowania jednolitych papierów. Można ją dostać w sklepach z gadżetami papierniczymi w wielu szerokościach i kolorach.

Zobaczcie jak fajnie możemy dzięki niej ozdobić prezenty.

Podobają Wam się ?

A Wy jak dekorujecie swoje prezenty ?


ZDJĘCIA

Spójrzcie jak efektownie prezentuje się prezent, na którym zamiast imienia szczęśliwego odbiorcy znajduje się jego zdjęcie. Mój synek w zeszłym roku był zdumiony, że Mikołaj miał zdjęcia naszej rodzinki ;-) Mówiłam mu, że jakiś czas przed Świętami mnie o te zdjęcia poprosił w liście, więc mu je wysłałam ;-).



1 komentarz:

  1. ja też lubię i zwyklę pakuje w szary papier owijając prezent eko-sznurkiem :)

    OdpowiedzUsuń