poniedziałek, 29 grudnia 2014

Wódka żurawinowa z limonką


Wódka żurawinowa, którą kupujemy w sklepach jest jedyną chyba smakową wódką, która przejdzie mi przez gardło...nie to, żebym ich spróbowała w życiu wiele ;-) Nie jestem fanką mocnych trunków...ale jako fanka różnych domowych nalewek, pomyślałam sobie, że domowa wódka żurawinowa może być całkiem niezła, więc korzystając z sezonu na żurawinę postanowiłam spróbować. I to był świetny, jak się po kilku dniach okazało pomysł. W okresie świątecznym i w Nowy Rok to świetny  trunek na trawienie i do wzniesienia toastu. A toastów w tym roku będzie wiele...i wiele życzeń na Nowy Rok. Ciekawe czy tak jak ja, koniec roku skłania Was do wielu przemyśleń i do rachunku sumienia...Ja w tym okresie mam ogromną ilość przemyśleń, nie ze wszystkich coś wynika ale każde z nich w jakiś sposób podsumowuje czas, miejsce i sytuację, w której jestem...a ta z kolei pozwala mi wywnioskować gdzie, na jakim etapie, z kim i kim chciałabym być.

Ehhh...zamyśliłam się, a miało być o wódce żurawinowej :-)
Więc do rzeczy !

Jak ją przygotować ?

Wystarczy mieć żurawinę świeżą, czystą wódkę, limonkę i cukier.

Żurawinę myjemy i każdą nakłuwamy nożem, po czym wrzucamy do połowy butelki. Następnie żurawinę zasypujemy cukrem. Ja do małej butelki jak na zdjęciu wsypałam płaską łyżeczkę cukru. Następnie wrzucamy skórkę z limonki - daje ona wspaniały świeży i  aromatyczny posmak. Dosypujemy resztę  nakłutej żurawiny i zalewamy wódką.
Odstawiamy w jakieś najlepiej chłodne miejsce, potrząsając codziennie butelką by rozpuścić cukier. I gotowe ! Wódka jest aromatyczna i smaczna już po kilku dniach. Zachęcam do zrobienia własnego trunku, to bardzo satysfakcjonujące ;-)
1 komentarz:

  1. Ostatnio driknkowałam z sokiem żurawinowym smaczne było! Dużo lodu, wódka brzoskwiniowa, do tego sok żurawinowy i sok pomarańczowy! :) Pychotka! A Twój przepis na wódkę na pewno wypróbuje! :)

    OdpowiedzUsuń